Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został dokonany na technologii Blockchain tudzież zapewne został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych tudzież uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów może zostać wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie podczas gdy Bitcoin Cash zaś Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że należność jak grom z jasnego nieba spadła w dół, kiedy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targ kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, skoro nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, bowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem tudzież zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR natomiast ASD w przyszłości http://www.borejko.pl natomiast stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego należałoby natomiast z jakiego powodu nie warto wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, zaś w następnej kolejności coś koło tego 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem oraz którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – więc użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, ażeby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, aby przelać pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niezmiernie bezpiecznej technologii blockchain oraz nieledwie zerowe szanse na włamanie i kradzież kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, zaś potem pada ofiarą szumu bańki a traci swoje pieniądze. Lepiej jest, ażeby użytkownicy przeprowadzili wiele badań zanim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze przyzwoicie jest ulokować swoje pieniądze w wielu kryptowalutach zamiast jednej, skoro zauważono, iż parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśliby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, tudzież końcówka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin nadal dominuje na rynku kryptowalut, aliści jego uczestnictwo ni stąd ni zowąd spadł z 90% aż do 38%, i Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple naraz wzrosły zaś przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl non stop dominuje na rynku kryptowalut, toż nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy pomyśleć w trakcie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wciąć pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie tudzież gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas kiedy nieco lat temu nie było bez trudności kupować kryptowaluty, jednakowoż teraz użytkownicy mają do licha i trochę dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dubel główne platformy bitcoin Unocoin portfel i Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą kupować oraz wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin spośród portfela tylko, aliści nie odkąd innej osoby. Istniała różność w cenie kupna tudzież sprzedaży, a użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę w ciągu sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz danina Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin natomiast przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay owo dwójka główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – który zajmował się nic bardziej błędnego Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na postęp z innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin oraz innych aż do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami oraz blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, tak aby mogli handlować wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno i sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast jeśliby pasuje płeć nadobna do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu e-mail oraz podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, można począć wymiana handlowa monetami ich wyboru.